Ендокринологія
Ендокринологія

    Ендокринологія в Умані

    Гормональна або ендокринна система відповідає за безліч процесів всередині організму. Порушення роботи ендокринних залоз можуть призводити до найрізноманітніших патологій, які значно знижують якість життя та навіть можуть бути небезпечними для життя. 

    Всього нараховується сім ендокринних залоз: гіпофіз, епіфіз, щитоподібна залоза, підшлункова залоза, наднирники, тимус, яєчники у жінок або яєчки у чоловіків. Кожна з цих залоз виділяє в кров специфічні речовини – гормони. Їх концентрація мінімальна, але навіть в такій кількості гормони повністю регулюють роботу організму. При порушенні їх роботи й виникають захворювання.

    Причини ендокринних захворювань 

    Хвороби гормональної системи з’являються в будь-якому віці. Причинами їх появи можуть бути наступні ситуації:

    • вроджені аномалії розвитку;

    • спадкова схильність;

    • перенесені інфекційні захворювання;

    • аутоімунні процеси в організмі;

    • дефіцитні стани (нестача вітамінів та мінералів);

    • незбалансоване харчування;

    • відсутність фізичної активності;

    • часті переїдання;

    • зловживання жирною та солодкою їжею;

    • постійні стреси або тривожність;

    • зниження імунітету;

    • вплив радіаційного випромінення.

    Симптоми ендокринних захворювань

    На відміну від запальних та інфекційних захворювань ендокринні патології часто протікають майже непомітно або ж симптоми мають розмитий характер.

    Кожна хвороба має свої специфічні ознаки, але тривожним дзвіночком, після якого варто відвідати лікаря, є різка зміна ваги тіла без видимих на те причин, перепади настрою, випадіння волосся, зміна стану шкіри, висипання на шкірі, зниження лібідо, стискаючий біль у шиї, сильна втомлюваність, апатія, збудливість, зниження пам’яті та концентрації, відчуття спраги, постійний голод або, навпаки, зниження апетиту, відсутність волосяного покриву на тілі у чоловіків та ріст волосся по чоловічому типу у жінок. 

    Досить часто дисфункція ендокринних залоз може спричиняти безпліддя, тому відсутність вагітності протягом року при активних спробах зачати дитину – ще один розповсюджений симптом ендокринних захворювань. 

    Діагностика в ендокринології

    В ендокринології застосовуються інструментальні та лабораторні методи діагностики. До першого виду відноситься ультразвукова діагностика та МРТ. Такі обстеження дозволяються оцінити структуру залоз, їх розмір, наявність новоутворень. 

    Лабораторні методи дослідження – це біохімічні аналізи, які показують концентрацію гормонів у крові людини. Варто помітити, що у жінок статеві гормони досліджуються в певні дні менструального циклу. На консультації лікар-ендокринолог обов’язково акцентує увагу на тому, в який період найдоцільніше здавати той чи інший аналіз.

    Окрім цього, в ендокринології призначаються аналізи на речовини, які впливають на вироблення та транспортування гормонів у крові людини. Наприклад, часто необхідне дослідження на вітамін Д, який безпосередньо бере участь у синтезі статевих гормонів, а його нестача або надлишок серйозно впливає на функціонування ендокринних залоз. 

    Лікування ендокринних захворювань  

    Лікувальна схема при ендокринних хворобах у медичному центрі «Оксфорд Медікал Умань» підбирається суто індивідуально. Залежно від виду та тяжкості хвороби лікар призначає медикаментозне або оперативне лікування. 

    Операції потрібні лише в крайніх випадках, якщо під час обстежень було виявлено новоутворення або надмірне збільшення залози, яке не піддається медикаментозному лікуванню. Безопераційне лікування може включати в себе гормональні препарати, ліки на основі рослин або гомеопатичні засоби. 

    Надзвичайно важливу роль у лікування ендокринних хвороб відіграє спосіб життя. Важливо не просто наповнити раціон корисними продуктами, а й вживати їх по індивідуально підібраній схемі. Лікувальна дієта підбирається залежно від захворювання. Повноцінне харчування й регулярна фізична активність дозволять зміцнити імунітет, відновити дефіцити вітамінів та підвищити ефективність медикаментозного лікування.

    Фахівці медичного центру «Оксфорд Медікал Умань» проведуть детальну діагностику, оберуть індивідуальну схему лікування та дадуть дієві поради щодо корекції способу життя. Телефонуйте за номером (04725) 90-440 або (097) 047-44-77, записуйтеся на прийом до ендокринолога та забувайте про проблеми з гормональною системою!


    ( Рейтинг: 3.03, голосів: 31 )
    послуги Відділення Ендокринологія Ціна
    Первинна консультація ендокринолога 500.00 грн
    Повторна консультація ендокринолога 500.00 грн

    Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

    відгуки




    Залишити відгук
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

    Акції




    актуальна інформація

    Дякуємо!

    Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

    Залишити повідомлення для адміністрації клініки
    Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
    up

    Записатися на прийом

    Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом