Шановні пацієнти! Ми працюємо за графіком:
Пн-Пт з 9.00 до 18.00!
Сб з 9.00 до 16.00. Нд вихідний
Запис за телефоном: 097-047-44-77

Відеокольпоскопія

Відеокольпоскопія – один з найінформативніших методів інструментальної діагностики захворювань жіночої статевої системи. Вона дозволяє не тільки побачити фактичний стан організму, а й зафіксувати отриману інформацію і в подальшому використати її для відстежування динаміки захворювання та ефективності лікування. 

Проводиться процедура на гінекологічному кріслі за допомогою відеокольпоскопа – інструменту, що розширює шийку матки та піхву й підсвічує досліджувану зону. Це дозволяє гінекологу побачити патологічні зміни слизової оболонки. Весь процес записується на комп’ютер, що дозволяє в подальшому зрівнювати дані. 

Коли призначають відеокольпоскопію

Відеокольпоскопію можуть призначати у двох випадках: з профілактичною метою та за наявності однієї чи декількох скарг:

  • біль під час статевого акту;

  • свербіж статевих органів;

  • збій менструального циклу;

  • дискомфорт під час сечовипускання;

  • наявні хронічні хвороби сечостатевої системи. 

В якості профілактики відеокольпоскопію потрібно проводити щорічно, під час огляду гінеколога. Таким чином лікар зможе виявити хворобу на початкових стадіях або ж зафіксувати еталонний стан слизової оболонки (в подальшому дана інформація допоможе максимально чітко визначити можливе захворювання, його стадію та обсяги ураження). 

Дані, отримані під час відеокольпоскопії, допомагають вчасно діагностувати та розпочати лікування ерозії шийки матки та її дисплазії, поліпів, кандилом чи папілом, герпесу шийки матки, лейкоплакії, ендоцервіциту, еритроплакії та ін. Найзагрозливіша хвороба, що легко діагностується за допомогою відеокольпоскопа – це рак шийки матки. Таке онкологічне захворювання загрожує життю пацієнтки, але досить добре піддається лікуванню, якщо його виявити на первинних стадіях. 

Підготовка до відеокольпоскопії

Перед проведенням відеокольпоскопії пацієнтці забороняється входити в статевий контакт природнім шляхом за два-три дні до обстеження. Окрім цього, варто утримуватися від препаратів, що потребують інтравагінального уведення (свічки, вагінальні таблетки). Безпосередньо перед діагностикою краще випорожнити сечовий міхур, а за декілька годин до проведення відеокольпоскопії – звільнити кишечник від калових мас. 

Існує два різновиди відеокольпоскопії: звичайна та розширена. Перший різновид передбачає розширення шийки матки за допомогою відеокольпоскопа, огляд слизової оболонки та фіксацію отриманих даних. 

В другому випадку на слизову оболонку шийки матки додатково наноситься розчин йоду або оцтової кислоти. Внаслідок цього уражені ділянки шийки матки змінюють свій вигляд, що дозволяє визначити тип захворювання, характер та розмір ураження.

Якщо в процесі огляду виявляється підозра доброякісного або злоякісного новоутворення, гінеколог може робити забір біоматеріалу (біопсію). Спеціальним інструментом відсікається невеличка частинка ураженої ділянки й віддається на подальші лабораторні дослідження. Забір в районі шийки матки абсолютно безболісний. Біопсія піхви та зовнішніх частин статевої системи потребує місцевої анестезії.

Переваги відеокольпоскопії

Відеокольпоскопія має у своєму арсеналі багато безперечних переваг, але найосновніші з них – це швидкість проведення, відсутність довготривалої підготовки, отримання результатів одразу після процедури (якщо під час обстеження не проводилася біопсія), надвисока точність результатів, безболісність та можливість фіксувати отриману інформацію у фото та відео форматі. Останній пункт особливо цінний при лікуванні хронічних запальних процесів, онкологічних захворювань, ерозії та дисплазії шийки матки. 

Порівняння даних, отриманих на початку лікування та через певний час після його застосування, дає не просто уявлення про ефективність призначеної терапевтичної схеми, а повний контроль лікування та одужання.

Якщо ви бажаєте провести швидку та ефективну діагностику, отримати доцільне лікування та якомога скоріше позбутися «жіночої проблеми» – звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Умань». Телефонуйте за номером (04725) 90440 або (097) 047-44-77 і записуйтеся на прийом – ми не дозволимо гінекологічному захворюванню зіпсувати вам життя!


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Галина 06-07-2022 Дуже задоволена візитом до лікаря Анни Анатоліївни. Все доступно і зрозуміло пояснила. Розповіла про мою проблему і шляхи її вирішення. Дякую .

відділення: Гінекологія

Анна Ярошенко 06-05-2022 Щиро вдячна Анні Анатоліївні за обстеження!!!! Професійний лікар та чуйна людина, яка вміє доступно пояснити інформацію та заспокоїти!!! Найкращий лікар міста

відділення: Гінекологія

Логінова Тетяна 30-04-2022 Дуже вдячна Анні Анатоліївні за допомогу. Це неймовірно освічена та чуйна людина. Розпитала про проблеми, призначила аналізи та призначила лікування. На протязі усього лікування доступно розповідала про всі плюси та мінуси, про всі ризики. Дуже дякую.

відділення: Гінекологія

Анастасия 27-04-2022 Анна Анатоліївна Це найкращий лікар у якої я була! Уважна, відповіла на всі запитання, все пояснила та роз'яснила. Я дуже задоволена! Дякую!

відділення: Гінекологія

Ольга 03-04-2022 Лікар уважна. Зібрала детальний анамнез. На огляді обережна, не різка. Про прийом усіх препаратів детально пояснила. Я залишилась задоволеною.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом