Неврологія
Неврологія

  Неврологія в Умані

  Неврологія – це один із розділів медицини, який охоплює лікування, профілактику та діагностику хвороб центральної та периферичної нервових систем людини. Спеціаліст, котрий проводить прийом та лікує пацієнтів з порушеннями нервової системи – це невролог, або ж невропатолог (слово, яке прийшло до нас з часів СССР і досі іноді вживається пацієнтами).

  Що лікує неврологія та з якими скаргами звертатися до невролога

  Сфера діяльності невролога – це будь-які порушення в роботі нервової системи (центральної та периферичної). 

  Такі патології можуть проявлятися у різний спосіб:

  • больовий синдром у кінцівках, спині, голові;

  • порушення сну;

  • надмірна збудливість та роздратованість;

  • порушення координації;

  • оніміння кінцівок;

  • больові відчуття у районі серця чи нирок;

  • депресивні стани;

  • порушення пам’яті та концентрації.

  При появі описаних симптомів варто якомога швидше звернутися до невролога, особливо, якщо скарги спостерігаються протягом довгого періоду та мають регулярний характер. Подібні скарги можуть бути ознакою остеохондрозу, протрузій, кил міжхребцевих дисків, вегето-судинної дистонії, ішіалгії, люмбалгії, цефалгії та ін. Особливу увагу варто приділяти больовим відчуттям під час руху, адже це явний симптом запального процесу, який без відповідних лікувальних заходів буде посилюватися та розвиватися.

  Існують деякі невідкладні стани, котрі теж відносяться до відділення неврології. Маються на увазі інсульти різного походження. Такі стани прямо загрожують життю пацієнта й потребують негайної медичної допомоги.

  Крім явних ознак неврологічних патологій, існують досить непомітні скарги, котрі часто ігноруються пацієнтами: швидка стомлюваність, постійна сонливість, періодичні напади агресії або, навпаки, депресивних відчуттів, тривожність і тремор рук. Дані ознаки можуть бути проявами патологічних процесів у мозку, астенічного синдрому, синдрому хронічної втоми, перевтоми.

  Методи лікування та діагностики у неврології 

  До первинної діагностики можна віднести консультацію лікаря-невролога та детальний збір анамнезу. Така процедура дозволяє спеціалісту ознайомитися з можливо схильністю пацієнта до тих чи інших захворювань, спадковими та супутніми хронічними захворюваннями. 

  В подальшому можуть призначатися лабораторні та інструментальні методи обстеження. До перших відносять загально-клінічні аналізи, біохімічні аналізи крові.

  Інструментальні дослідження включають в себе УЗД судин голови та шиї, МРТ- діагностику головного мозку та різноманітних відділів хребта, КТ обстеження головного мозку (особливо часто використовується в екстрених ситуаціях при підозрі на інсульт), рентгенологічні обстеження, електроенцефалографії (моніторинг провідності нервових імпульсів) та ін. 

  Залежно від результатів аналізів та обстежень лікування неврологічних патологій може включати в себе прийом різних груп препаратів. В разі запальних процесів використовуються протизапальні та знеболюючі ліки в комплексі з препаратами вітамінів групи В, мембраностабілізуючими, антиоксидантними, спазмолітичними та метаболічними лікарськими засобами у таблетованій або ін’єкційній формі. 

  Якщо в ході обстежень у пацієнта виявляють депресивні стани, панічні атаки або інші нервові порушення, фахівець може призначити седативні, ноотропні препарати та антидепресанти. При необхідності лікар може перенаправити пацієнта на консультацію психотерапевта або психолога.

  Крім медикаментозних способів лікування, в неврології часто використовують фізіотерапію, лікувальний масаж або мануальну терапію. Такі сеанси можуть призначатися лише після зняття запалення та усунення больового синдрому, в якості відновлюючих та реабілітаційних заходів.

  Якщо вас турбують скарги по неврології, ви бажаєте пройти консультацію фахівця профілактично або з метою контролю хронічного неврологічного захворювання – телефонуйте за номером (04725) 90440 або (097) 047-44-77 і звертайтеся до медичного центру «Оксфорд Медікал Умань». Наші пацієнти отримують лише якісну діагностику, доцільне та ефективне лікування, консультацію висококваліфікованих спеціалістів, турботу та високий рівень сервісу. З нами ви безсумнівно будете здоровими! 


  ( Рейтинг: 1.00, голосів: 1 )

  відгуки
  Залишити відгук
  Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

  актуальна інформація

  Дякуємо!

  Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

  Залишити повідомлення для адміністрації кліників
  Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
  up

  Записатися на прийом

  Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом