Шановні пацієнти! Ми працюємо за графіком:
Пн-Пт з 9.00 до 18.00!
Сб з 9.00 до 16.00. Нд вихідний
Запис за телефоном: 097-047-44-77

Лікування анальних тріщин

Анальна тріщина – це захворювання дистального відділу прямої кишки, яке  часто зустрічається у людей будь-яких вікових груп. Як правило, воно доволі точно діагностується, але нерідко пропускається, в зв′язку з недостатньою обізнаністю людей, щодо методів виявлення даних видів нозологій. Тріщина – вертикальний поздовжній розрив, рана, виразкова поверхня слизової оболонки, між зубчатою лінією і краєм анального каналу з типовою локалізацією по середній лінії. Анальна тріщина пов'язана з підвищеним тонусом м′язів сфінктера прямої кишки. Навіть невелика тріщина може зіпсувати налагоджений ритм життя, приносячи багато дискомфорту і проблем, у вигляді вираженого болю, зуду, свербежу і порушень перебігу нормальної фізіологічної дефекації. 

ПРИЧИНИ ТА СИМПТОМИ 

Всі люди, як чоловіки так і жінки, в ході життя можуть стикнутися з проблемою появи анальних тріщин. Вагомих причин до прояву такого захворювання може навіть не бути, але до категорії факторів ризику, потрапляють люди, які страждають запорами, хронічною діареєю (ідіопатична, виразковий запальний коліт, після оперативних втручань - обхідних шлункових анастомозів), однак тріщини можуть виникати і при нормальній дефекації, при наявності таких шкідливих звичок, як вживання алкоголю, тощо.

Першими симптомами, які можуть насторожити щодо виникнення анальної тріщини є: 

  • «болючий геморой»:  хворі відмічають наявність анальних бахромок і біль під час дефекації;

  • біль: зазвичай після дефекації, різного ступеня вираженості - від легкого «свербіння» і незначного дискомфорту до важких болісних епізодів болю, що потребують зняття симптоматики за допомогою обезболюючих засобів;

  • тривалість болю: зазвичай під час або після дефекації, зрідка через кілька годин, або постійний біль без зміни інтенсивності;

  • кровотеча: при наявності гострої тріщини - іноді можуть бути значні виділення крові; при хронічній тріщині - зазвичай сліди-відбитки крові на туалетному папері, важкі кровотечі або анемія не характерні для даного хворобливого стану;

  •  подразнений зовнішній гемороїдальний вузол (сторожовий горбок), однак без ознак випадання / вправляння під час дефекації.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ АНАЛЬНИХ ТРІЩИН

Якщо у Вас з’явилися перші ознаки проктологічного захворювання, то не варто зволікати, завчасно звертайтеся на огляд до лікаря-проктолога.  Для кожного спеціаліста необхідно зібрати анамнез, тобто, початок та характер симптомів, вправлені або не вправлені «вузли», характер стільця, інконтиненція. Це значно спростить постановку діагнозу та підбір методів лікування. 

Лікар-проктолог проводить дослідження, яке полягає у зовнішньому огляді та зовнішній пальпації. Спеціаліст візуально може виявити наявність анальних бахром, тромбованих гемороїдальних вузлів, еритеми або ущільнення. Розведення сідниць та огляд по передній і задній  лінії досить часто застосовується для діагностики тріщини. Якщо наявність тріщини підтверджено, при больовому синдромі пальцеве дослідження і аноскопія не показані. 

Зовнішня пальпація проводиться для виявлення вираженого тонусу зовнішнього сфінктера і визначення ступеню спазму внутрішнього сфінктера, для повного або часткового обстеження прямої кишки. 

Якщо тріщина невелика, то вона може загоїтися самостійно – досить прибрати подразнюючі фактори: кілька днів дотримуватися дієти, не вживати страв, що можуть викликати запори. Але, зазвичай, діагностування захворювання відбувається при великих розмірах розриву слизової прямої кишки, тому в таких випадках призначається комплексна терапія. Записуйтеся на прийом до лікаря-проктолога за номером телефону: (04725) 90440, (097) 047 44 77.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Алексей 05-06-2022 Достатньо якісне обслуговування, сервіс та професійний лікар.

відділення: Проктологія

Ліза 20-02-2022 Дуже приємні лікарі знавці своєї справи.

відділення: Проктологія

Наталия 01-01-1970 Була на прийомі вперше - сподобалося обслуговування,кваліфікований лікар-проктолог,хороші можливості обстеження новою технікою в межах клініки

відділення: Проктологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом