Лікування ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки - це фізіологічний дефект епітелію, котрий вкриває вагінальну частину вище зазначеного органу жіночого статевої системи. Він являє собою, досить, поширене явище, яке, на сьогоднішній день діагностують приблизно у половини жінок репродуктивного віку. 

Сучасна медицина класифікує дану хворобу на два основні типи. А, саме: перший – псевдоерозія або ектопія. Вона виникає, як наслідок видозмінення певних ділянок нормальних клітин у тканинах шийки та «розростання» клітин внутрішньої поверхні шийки на її зовнішню частину під впливом перенесених запальних процесів або в результаті гормональних порушень. 

Лікування ерозії шийки матки в Оксфорд Медікал Умань

Крім того, ектопія зустрічається у новонароджених, у дівчат в період статевого дозрівання, у вагітних, а, також, у жінок, які приймають гормональні препарати. В більшості випадків, цей стан самостійно зникає після припинення дії чинника, який викликав пошкодження. 

Власне, справжня ж ерозія з'являється, як наслідок руйнування чи ураження певної ділянки слизової оболонки шийки матки, з тих чи інших причин, серед яких:

  • механічні травми (наслідки пологів чи аборту), 

  • хімічні пошкодження, нерідко, як результат доморослої контрацепції; статеві інфекції, або, ті ж гормональні порушення.

СИМПТОМАТИКА

Як правило, у переважній кількості випадків, наявність ерозії або ектопії не викликає симптомів і, лише іноді, в індивідуальних випадках про наявність хвороби може свідчити збільшення в повсякденні природніх чи поява густих кров'янистих виділень з піхви по завершенню або під час статевого акта; ще рідше, виникають слабкі болі внизу живота.   

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Виявити та встановити ерозію шийки матки можливо при звичайному регулярному гінекологічному огляді у кваліфікованого спеціаліста. Адже, успішність лікування усіх захворювань залежить від своєчасної і точної діагностики існуючої патології. Слід зазначити, що ефективність лікування багато в чому залежить від правильного визначення показань до застосування того чи іншого методу і навіть, від техніки виконання лікувальної дії. Тож, аби безпомилково встановити причину появи даного захворювання, пацієнту рекомендують пройти ряд лабораторних досліджень, серед яких:

  • на ІПСШ, які можуть викликати гострий запальний процес;

  • на ВПЛ (цитологія або ПАП-тест), щоб розуміти, чи є підстави підозрювати злоякісні зміни на шийці матки (дисплазію, передраковий стан або, безпосередньо, рак).

У кожному конкретному випадку спосіб лікування ерозії лікар підбирає індивідуально. 

ПРОФІЛАКТИКА

Профілактика ерозії, безпосередньо, залежать від її причин. Крім того, запобігання виникненню, в будь-якому випадку ліпше, ніж лікування самого захворювання. Тож, не слід забувати про елементарне дотримання правил особистої гігієни в інтимному житті. Крім того, слід знати та пам'ятати, що часта зміна статевих партнерів призводить до зміни мікрофлори піхви, що збільшує імовірність інфікування та подальшого розвитку ерозії. 

Записуйтесь на прийом до лікаря-гінеколога за номером телефону: (047) 44 477 40, (097) 047 44 77.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Анна 18-06-2021 Оксана Іванівна лікар- гінеколог від Бога.( Приймала пологи) Дякую.

відділення: Гінекологія

Неля 04-06-2021 Щиро вдячна Басараб Анні Анатоліївні за чуйність, доброзичливе ставлення і гарне лікування.

відділення: Гінекологія

Неля Василівна Чепієвська 02-06-2021 Лікуюся у Анни Анатоліївни- задоволена на 100%. Лікарка чуйна,відповідальна. Має індивідуальний підхід до пацієнта. Завжди привітна! Вона лікар з великої букви!!

відділення: Гінекологія

Діана Головченко 31-05-2021 Була на прийомі у лікаря Басараб А. А, дуже задоволена)Дуже хороша, кваліфікована та чуйна! Все чітко і доступно пояснила, дала відповідь на всі мої запитання.. Рекомендую, як спеціаліста в своїй справі)

відділення: Гінекологія

Марина 07-05-2021 Була на прийомі у лікаря Бессараб Анни Анатоліївни. Враження супер позитивні! Лікар кваліфікований, приємний, гарно пояснила і дала чіткі відповіді на запитання. Однозначно рекомендую!!!!

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом